LUFU.WEBGARDEN.cz | The Prodigy & Radiohead

stránky jsou optimalizovány pro prohlížeč Mozilla Firefox

Interpreti

Dave Gahan

Zajímám se o všemožnou hudbu a tak kromě skupin, které tu mají vlastní rubriku se chci zmiňovat i o jiných. Vyjímku netvoří ani Depeche Mode a již v názvu vzpomínaný zpěvák této skupiny Dave Gahan. Ten kromě mnohaleté karéry v DM, kterou tu nechci rozebírat, má na svědomí již druhou sólovou desku.
Ta první s názvem Paper Monsters vyšla v roce 2003 a obsahuje celkem 10 skladeb. Zvukově se tato deska podobá trochu tomu, co tvoří se svou kapelou. Desku však produkoval Ken Thomas ze Sigur Ros a to je také poznat. Objevují se utahané až mírně depresivní pasáže a tóny, ostatně tak to mají Sigur Ros ve zvyku.

Poté následovovalo v roce 2005 další řadové album skupiny Depeche Mode, na kterém se prý Dave poprvé sám autorsky podílel.

Dnešním článkem chci ale zejména upozornit na jeho nové sólové album, respektive skladbu, která vyšla do éteru na konci srpna.

Skladba se jmenuje Kingdom a je pilotním singlem k chystané desce, která ponese název Hourglass. Bude mít celkem 10 skladeb a měla by vyjít 22.října. Už po prvním poslechu musím říct, že jde o kvalitní práci. Bezvadná práce je i videoklip k této písni, kde se autoři trošku vyřádili se světlama.

Zde se můžete přesvědčit:

Dave Gahan - Kingdom

Žádné komentáře