LUFU.WEBGARDEN.cz | The Prodigy & Radiohead

stránky jsou optimalizovány pro prohlížeč Mozilla Firefox

Členové

Liam Howlett

Jeho úplné jméno je Liam Paris Howlett. Narodil se 21. srpna 1971 v Braintree což je v anglickém Essexu.

Odmala byl veden ke hře na piano, což ho nejspíše přílíš nebavilo. V jeho školních létech začal přičuchávat k hip hopu. Nahrával si písničky z radia a na magnetofonu je potom pomocí jeho prostých tlačítek mixoval. K hip hopu patří breakdance a tak začal vystupovat v partě říkající si The Pure City Breakers.

Později začal hrát jako DJ v jeho první skupině Cut 2 Kill. To mu docela šlo a začal vymýšlet vlastní songy. Od hip hopu se dostal k elektronické hudbě. V té době byla na vrcholu tzv. rave scéna a to se Liamovi líbilo a doma si tak mixoval svoje vlastní tracky. S těmi se dostal do klubu, kde je mohl předvést.

Toto jsou jeho začátky. V této době se seznámil s Keithem Flintem a s dnes již bývalým členem skupiny The Prodigy Leeroyem Thornhillem. Společně založili tuto skupinu. Později k nim přibyl Maxim Reality a parta tak byla kompletní.

Liam je tedy zakládajícím a dá se říci hlavním členem The Prodigy. On vymýšlí všechnu tu hudbu. Až později se autorsky angažují i ostatní členové.

Ke své práci používá počítač a nepřeberné množství různých mašin. Hudbu skládá, mixuje, ale hraje například i na bicí.

Je fanouškem rychlých aut a sám jich doma má několik. Za svoji kariéru si je jistě může dovolit.

Liam má kromě The Prodigy na triku i několik vlastních sólových projektů. V roce 1999 vydal mix s názvem Dirtchamber Sessions Volume One, kde můžete nalézt celkem 8 sekcí ve kterých jsou namíchány tracky různých interpretů například The Chemical Brothers, LL Cool J, Beastie Boys nebo The Sex Pistols.

Další z jeho počinů vyšel v roce 2006 a jmenuje se Back To Mine. Jedná se opět o mixování různých interpetů. Zde nalezneme například Queens Of The Stone Age, The Prodigy nebo Public Enemy.

Od roku 2002 je ženat s Natalie Appleton, která je členkou hudební skupiny All Saints.Keith Flint

Celým jménem Keith Charles Flint. Narozen 27. března 1969. Pochází z Chelmsfordu, který je taktéž v Essexu.

Ke konci 80. let minulého století se mu zalíbila tehdejší rave scéna. Hojně navštěvoval kluby, kde pařil se svym kámošem Leeroyem Thornhillem celé noci. Zde se také seznámili s Liamem Howlettem. Jeho hudba se jim líbila natolik, že na ni nacvičili pár tanečních kreací, které pak společně předváděli naživo, zatímco Liam hrál.

V počátcích The Prodigy, by jen těžko někdo odhadoval, že se později Keith stane pro širokou veřejnost hlavní tváří skupiny. V počátcích plnil funkci pouze taneční. Nosil staré volné oblečení a měl dlouhé vlnité vlasy.

Když přišla éra alba The Fat Of The Land, změnil extrémně svoji image. Nosil výstřední punkové oblečení, měl svůj charakteristický účes, což byly jakési dvě číra po stranách hlavy a uprostřed vyholený. Mohl se rovněž chlubit četnými piercingy a tetováním. Takto si ho většina lidí zapamatovala a dodnes pamatuje. Jako výstředního blázna.

Toto období bylo asi nejslavnější za celou kariéru skupiny. Keith už nebyl jen tanečníkem, ale stal se i vokalistou. Jeho charakteristický hlas si můžeme pamatovat z hitů jako Breathe nebo Firestarter, ke kterému složil text.

Po těchto peckách předvedl svůj hlas ještě v singlu Baby's Got a Temper, který vyšel v roce 2002 a v tracku, který se nachází na singlu Hotride v remixu stejnojmenné písně.

Jeho funkce je ale hlavně v živých vystoupeních, kde lítá po pódiu a spolu s Maximem řádí. Tam má Keith dostatek prostoru, aby se vykřičel.

Kromě učinkování v The Prodigy má ruce ještě v jiných projektech jako je jeho vlastní kapela Flint. Oficálně však žádné album nevyšlo, protože se skupina rozpadla. Vydali tak pouze singl nesoucí název Aim, který obsahuje 2 tracky. Mimo to ještě přepracoval album mObscene od Marilyna Mansona. To vše v roce 2003.  Další jeho kapelou je Clever Brains Frying s níž rovněž zatím nevydal žádný materiál, pouze hráli na nějakých festivalech.Maxim

Vlastním jménem Keith Palmer. Oslovování vlastním jménem nemá prý příliš rád, proto mu říkají Keeti. Jeho umělecké jméno bylo dříve Maxim Reality, nyní už můžeme většinou vidět pouze Maxim. Narodil se v Peterborough v anglickém Cambridgeshire a to 21. března 1967. Je tedy nejstarší z The Prodigy.

Do kapely se ale dostal jako poslední oficiální člen. A to tak, když si ostatní členové uvědomili, že potřebují nějakého člena pro živá vystoupení, přesněji řečeno nějakého MC, který by vystoupení rozproudil. Stal se tedy hlavním a do příchodu alba The Fat Of The Land jediným hlasem The Prodigy. Koncerty rozproudit opravdu umí, nosí neotřelé kostými, křičí a ječí, čímž fanoušky dostává do varu. Dříve si liboval v děsivé image, nosil barevné oční čočky vzhledu kočičích očí, nosil sukně a působil tak démonicky. Nyní už má image jinou, ale přesto originální a tajemnou. V roce 2002 se mu narodil syn Kai.

Ještě než se však dostal k The Prodigy se zajímal o psaní poezie a psaní veršů. Kolem jeho 14-ti let se začal zajímat o MC-ing. Měl i vlastní skupinu ovlivněnou reggea, ze které ale později odešel. Cestoval po Evropě a Africe. Později se vrátil a po seznámení s Liamem a zbytkem kapely se dali dohromady.

Ve studiových nahrávkách skupiny se jeho hlas objevil už na prvním albu v songu The Death Of The Prodigy Dancer (live). Později ve skladbě Poison z alba Music For The Jilted Generation. A stejně jako Keith se objevil v nejznámějších hitech jako Breathe a Firestarter. Zatím posledním trackem, kde se objevil jeho hlas, byl song More Girls ze singlu Girls z roku 2004. Jeho hlavní úloha je však v živých vystoupeních a tam se mu daří.

Mimo to zkouší i svou vlastní kariéru. Pod svým pseudonymem Maxim vydal v roce 2000 album Hell's Kitchen. Z tohoto alba vyšly i 2 singly. Carmen Queasy na který si přizval zpěvačku Skin ze Skunk Anansie. Druhým singlem byl Scheming. V roce 2004 vydává své druhé album Fallen Angel.