LUFU.WEBGARDEN.cz | The Prodigy & Radiohead

stránky jsou optimalizovány pro prohlížeč Mozilla Firefox

Thom YorkeTento muž je hlavním členem hudební skupiny Radiohead. Je jejím frontmanem a myslitelem. Většina textů je z jeho hlavy a většinou nejsou příliš optimistické, jak dokazuje i na svém sólovém albu The Eraser z roku 2006.

Thom je spíše introvert. Jeví se jako depresivní člověk, má k tomu však předpoklady již z dětství. Od narození měl ochrnuté levé oko a jako malý kluk se podrobil několika operacím. Následky jsou znatelné dodnes. Ve škole měl prý kvůli tomu přezdívku mlok.

Tyto skutečnosti, ale nic nemění na jeho ohromném talentu. Thom hraje na kytaru, na piano, skládá texty i hudbu, ale hlavně zpívá svým charakteristickým pochmurným hlasem.

Jak jsem již zmínil, kromě hraní v Radiohead vydal i svoji sólovou desku, na které experimentuje s hudbou na počítači,  je to čistá elektronika, pomalá, s občasnými kytarovými riffy a s velmi zajímavými hlubokými texty, kde odráží své pocity.

Mimo hudbu se věnuje i jiným aktivitám. Stal se například mluvčím britské kampaně na ochranu klimatu.

Hudbu nejen tvoří, ale i rád poslouchá. Mezi jeho oblíbence patří například Elvis Costello, R.E.M., P.J. Harvey, DJ Shadow nebo The Verve.

Narodil se 7. října roku 1968 a jeho celé jméno je Thomas Edward Yorke.